Techniki różne. Tradycyjne i freestyl. Jajka malowane farbami, flamastrami, oklejane, a przy tym dużo dobrej zabawy. W takiej atmosferze odbyła się kolejna akcja w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego „Pisanki w Wieży Babel”, w której wzięło udział kilkudziesięciu młodych ludzi ze wszystkich stron świata.

„Pisanki w Wieży Babel” to coroczne spotkania poprzedzające Święta Wielkanocne, w trakcie których twórczynie ludowe z okolic Opoczna oraz pracownicy Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ zapoznają słuchaczy z tradycją zdobienia jajek.

– Ponieważ w tych spotkaniach uczestniczą nasi słuchacze z całego świata, dla niektórych jest to całkowita nowość, nie znają takiego obyczaju, ale w oparciu o techniki zdobnicze prezentowane przez nasze twórczynie próbują zrobić własne pisanki i jest to zawsze wspaniała zabawa, która przybliża im polskie tradycje – informuje Sławomir Rudziński ze Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców.

Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ działa 1952 roku. Do tej pory wykształciło ponad 24.000 cudzoziemców z całego świata. Aktualnie języka polskiego uczy się tu ok. 400 obcokrajowców z 40. państw świata.

Foto: Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Fotorelacja z wydarzenia:
https://www.flickr.com/photos/promocja_ul/sets/72157680518864810