Przygotowania do tegorocznej edycji Festiwalu właściwie już się zakończyły. Organizatorzy wydarzenia z Łódzkiego Towarzystwa Naukowego i uczelni Łodzi Akademickiej przygotowali dla chętnych kilkaset festiwalowych propozycji. W siedzibie ŁTN odbyła się konferencja prasowa, na której poinformowano o szczegółach imprezy.

Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi rozpocznie się 3 kwietnia pokazem musicalu operowego Łódź Story i wręczeniem statuetek Łódzkie Eureka. Zakończy 10 kwietnia koncertem w Teatrze Jaracza. Festiwalowe wydarzenia współorganizowane są przez wszystkie uczelnie publiczne Łodzi Akademickiej, w tym tradycyjnie przez wszystkie wydziały Uniwersytetu Łódzkiego. Ważnym elementem Festiwalu będzie Piknik Naukowy 8 i 9 kwietnia w Manufakturze.

A co przygotował Uniwersytet Łódzki? Obcy wewnątrz nas, Magiczne właściwości czerwonej kapusty, Chemiczne aspekty miłości, W co można zmienić opakowanie, Audiodeskrypcja bez tajemnic, Fizyka lotu, System wyborczy w matematyce, Mikroklimat jaskiń, ale także koncert rock’owy, nauka chińskiej kaligrafii czy Szekspir w nowoczesnych mediach – w sumie ponad 250 wydarzeń; wykładów, warsztatów, pokazów, prezentacji…głównie 5 kwietnia.

Pełny program Festiwalu, łącznie z adresami i terminami wydarzeń, znajduje się na stronie:
www.festiwal.lodz.pl

Na zdjęciu: prof. Wojciech Wolf, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Festiwalu

Foto: Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ