Paweł Kaźmierski z Publicznego Gimnazjum Politechniki Łódzkiej w kategorii gimnazjów oraz Anna Łeń z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, zostali zwycięzcami konkursu organizowanego już po raz siódmy przez Wydział Matematyki i Informatyki UŁ oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące UŁ.

Na uroczystą galę wręczenia nagród do Auli im. prof. Janowskiego Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ zaproszono ponad 100 najlepszych uczniów i ich nauczycieli. Konkurs Matematyka Moja Pasja organizowany jest w kilku etapach. W tym roku do pierwszego etapu, który rozgrywał się w macierzystych szkołach uczestników, zgłosiło się w sumie 1.892 uczniów z całego województwa. Do łódzkiego finału zakwalifikowało się 158 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i 42 gimnazjalistów.

– Jest to ważne wydarzenie zarówno dla uczniów, jak i ich nauczycieli, którzy często przyjeżdżają do nas z najodleglejszych miejscowości naszego województwa. Wszyscy w napięciu oczekują werdyktu. Ciężka praca uczestników zostaje doceniona – zwycięzcy otrzymali w tym roku – drony, smartwatche oraz kalkulatory naukowe. Oprócz nagród, laureaci w kategorii gimnazjalistów otrzymują punkty w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych – mówi pomysłodawca konkursu, dr Andrzej Rychlewicz z WMiI.

Organizatorzy konkursu nagrodzili także dwoje nauczycieli: Teresę Wójcicką z PLO PŁ oraz Pawła Kwiatkowskiego z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim.
Takie uhonorowanie młodych pasjonatów matematyki oraz ich pedagogów było możliwe dzięki zaangażowaniu firmy Ericsson, która jest partnerem strategicznym konkursu oraz Wojewody Łódzkiego i Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Na zdjęciu: zwycięzcy konkursu oprócz dyplomów i nagród otrzymali także puchary Wojewody Łódzkiego. (Od prawej) Anna Łeń i Mirosław Suski, dyrektor generalny Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego

Foto: Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Fotorelacja:
https://www.flickr.com/photos/promocja_ul/sets/72157679469232512