Ponad 600 uczniów i nauczycieli z całego województwa łódzkiego oraz Gdyni, Częstochowy i Drohiczyna wypełniło 10 marca budynek Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 171/173. Licealiści brali udział w wykładach, prezentacjach i konkursach. Wszystko po to, by lepiej zapoznać się z ofertą studiów i samym Wydziałem. Przywitali ich m.in. prof. Joanna Jabłkowska, Dziekan Wydziału i prof. Tomasz Cieślak, Prorektor UŁ ds. studenckich.

– Być może przyjeżdżając do nas już myślicie o swojej przyszłej pracy jako nauczyciel, logopeda czy dziennikarz, ale może ktoś z was chce być w przyszłości naukowcem. Ja miałam właśnie takie marzenie, które się spełniło, czego i wam życzę. Studia na naszym Wydziale to tak naprawdę nie tylko nauka języków obcych, ale również rozwój własnej osobowości, prawdziwa intelektualna przygoda – powiedziała prof. Joanna Jabłkowska, a prof. Tomasz Cieślak dodał, że umiejętności i kompetencje miękkie dotyczące rozumienia i komunikacji, które nabywa student Wydziału Filologicznego, są potrzebne w każdej dziedzinie, więc takie studia przygotowują do bardzo różnych zawodów.

W tym roku formuła tradycyjnego spotkania z licealistami została zmodyfikowana.

– Tym razem uczniowie, którzy nas odwiedzili, mogli przekonać się, jak wyglądają zajęcia akademickie, porozmawiać ze studentami i wykładowcami poszczególnych kierunków oraz poznać sam budynek i jego otoczenie. Naszym priorytetem było, aby tego dnia maturzyści i ich opiekunowie uzyskali odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania dotyczące studiowania – podkreśliła dr Karolina Kołodziej, pełnomocnik Dziekana Wydziału Filologicznego UŁ ds. współpracy ze szkołami.

Uczniowie wzięli udział w blisko 30 krótkich zajęciach poprowadzonych przez nauczycieli akademickich i koła naukowe reprezentujące wszystkie kierunki studiów z oferty Wydziału.

– Na terenie budynku rozlokowaliśmy stoiska informacyjne, przy których nasi goście mogli swobodnie podyskutować z wykładowcami, a także wziąć udział w tematycznych konkursach i łamigłówkach – powiedziała prof. Anna Warda, prodziekan Wydziału Filologicznego ds. promocji i kontaktów ze szkołami.

Partnerami i sponsorami Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego UŁ były firmy CERI, Infosys, Fujitsu, Młodzi w Łodzi oraz Coffee Point. Wsparcia finansowego udzielili Dziekan Wydziału Filologicznego UŁ prof. Joanna Jabłkowska oraz Prorektor UŁ ds. studenckich prof. Tomasz Cieślak.

Fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Galeria zdjęć:
https://www.flickr.com/photos/promocja_ul/sets/72157681372238365