UWOLNIJ UMYSŁ!

To nowy slogan największej uczelni w Polsce Centralnej. 2 i 3 marca 2017 r. w Hali Expo przy al. Politechniki 4, młodzież i nauczyciele, będę mogli przekonać się co kryje się za tym hasłem. Na stoisku Uniwersytetu Łódzkiego, w godz. 10:00-18:00 i 9:00-17:00 będzie można uzyskać informacje o pełnej ofercie edukacyjnej łódzkiej uczelni.

Uniwersytet Łódzki powstał w 1945 r. Po 72. latach istnienia ma 12 wydziałów i filię w Tomaszowie Mazowieckim, 150 kierunków studiów. Kształci ok. 38.000 studentów (studia stacjonarne I i II stopnia, jednolite magisterskie, niestacjonarne, doktoranckie i podyplomowe). Uniwersytet jest także jednym z największych pracodawców w województwie łódzkim. Zatrudnia ok. 3.500 osób w tym 2.000 nauczycieli akademickich.

Uczelnia dynamicznie się rozwija i modernizuje – wszystkie wydziały posiadają dziś nowoczesne, piękne architektonicznie budynki od Wydziału Filologii (2014) i Wydziału Prawa i Administracji „Paragrafu” (2008) począwszy na samym Rektoracie (2015) przy ul. Narutowicza 68 skończywszy.

Uczelnia jest coraz bardziej umiędzynarodowiona. Studiuje tu ponad 2.000 studentów zagranicznych, a studenci UŁ wyjeżdżają np. w ramach programu Erasmus + do wielu krajów świata. Do Łodzi przyjeżdżają studiować Hiszpanie, Portugalczycy, Chińczycy, Rosjanie, Ukraińcy…w sumie przedstawiciele prawie 100. narodowości. Studenci UŁ mieszkają na Osiedlu Akademickim „Lumumbowo” gdzie w dziesięciu nowoczesnych akademikach do ich dyspozycji jest ok. 4.000 miejsc. Najlepsi mogą liczyć na wysokie stypendia Rektora UŁ. W tym roku ich stawki to: 1.000, 850, 750 i 650 zł miesięcznie.

Uczelnia działa w oparciu o zasadę: Uniwersytet zawsze otwarty. Znajdują tu swoje miejsce nie tylko studenci ale także dzieci – działa Przedszkole i Uniwersytet Łódzki dla Dzieci. Od 2008 roku działa Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Co roku kilkuset seniorów uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Centrum Karier i Współpracy z Pracodawcami dba o dobry start studentów i absolwentów uczelni na rynku pracy. Organizuje programy stypendialne i szkoleniowe: Kreator Kariery, Uniwersyteckie Targi Pracy, Mentoring – Absolwent VIP i wiele innych.

Uniwersytet Łódzki – uwolnij umysł!

Więcej informacji i fotorelacja:
https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/w-hali-expo-w-dzien-targowy