Na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej zainaugurowano projekt „W czasie i przestrzeni” realizowany w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Uniwersytet Młodego Odkrywcy. To projekt skierowany do uczniów gimnazjów. Jego celem jest popularyzacja fizyki. Uczestniczy w nim blisko 100. uczniów z Łodzi i województwa.

„Ślubuję uroczyście z zaangażowaniem odkrywać prawa fizyki, aktywnie zdobywać wiedzę i umiejętności, poznawać zastosowania fizyki…” – na początku spotkania młodzi naukowcy złożyli ślubowanie, które przyjął od nich prof. Paweł Maślanka, dziekan wydziału.

Później młodzież wysłuchała wykładu prof. Tadeusza Wibiga „Z fizyką w czasie i przestrzeni”, zwiedziła pracownie i Interaktywny Tunel Aerodynamiczny. Cykl zajęć Uniwersytetu Młodego Odkrywcy będzie realizowany zarówno na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ jak i w innych miejscach. 97. uczestników projektu z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Zgierza, Wartkowic i Rawy Mazowieckiej odwiedzi także Aeroklub Łódzki, Muzeum Kolejnictwa w Rogowie, Planetarium i Centrum Nauki i Techniki EC1.

Więcej informacji o projekcie:
http://umowfis.blogspot.com/